Vokietijos vyriausybės atstovas Dirkas Wiese (Dirkas Vyzė), koordinuojantis visuomeninį bendradarbiavimą su Rusija, Centrine Azija ir Rytų partnerystės šalimis, ketvirtadienį pareiškė, kad Vokietijai vis dar tenka istorinė atsakomybė už Antrąjį pasaulinį karą. 

„Mums, kaip vokiečiams, tenka istorinė atsakomybė. Mes negalime ir nenorime jos atsisakyti arba ją sumažinti. Dėl to mums reikalingas savitarpio supratimas su kaimynais“, – rašoma D. Wiese pareiškime, atsiųstame naujienų agentūrai „Interfax“.  

Šį pareiškimą jis paskelbė 80-ųjų Molotovo-Ribbentropo (Ribentropo) pakto ir jo slaptųjų protokolų pasirašymo metinių proga. Šie dokumentai sukūrė prielaidas Antrojo Pasaulinio karo pradžiai ir Baltijos šalių okupacijai. 

Anot D. Wiese, po kurio laiko, kai buvo pasirašytas paktas, Vokietija pradėjo karą. Tai būtina ir dabar prisiminti, pažymėjo diplomatas.  

„Esu tikras, kad negalime laikyti priimtinu dalyku skiriamąsias linijas Europoje – nei žemėlapyje, kaip buvo viename papildomame slaptame protokole, nei mūsų galvose“, – sakė D. Wiese. 

1939 metų rugpjūčio 23 dieną Miunchene Sovietų Sąjungos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai Viačeslavas Molotovas ir Joachimas von Ribbentropas (Joachimas fon Ribentropas) pasirašė nepuolimo sutartį ir papildomą slaptąjį protokolą, kuriuo pasidalijo regioną įtakos sferomis: Suomija, Estija ir Latvija atiteko sovietams, o Lietuva – Vokietijai. Po mėnesio buvo pasirašytas dar vienas protokolas, pagal kurį Lietuva pateko į SSRS įtakos sferą. 1940 metais Sovietų Sąjunga okupavo Baltijos šalis.

Redaktorius: Rūta Androšiūnaitė

Berlynas, rugpjūčio 23 d. („Interfax“-BNS).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode