Spalio 6 dieną, sekmadienio vidudienio maldos susitikime, popiežius Pranciškus paskelbė, jog skiria 21 naują kardinolą. Tarp jų – arkivyskupas Rolandas Makrickas, Švč. M. Marijos Didžiosios Bazilikos arkikunigas koadjutorius. Konsistorija įvyks 2024 metų gruodžio 8-ąją, kai minima Švč. Mergelės Marijos nekalto prasidėjimo iškilmė.
Popiežiaus pradėtuose debatuose apie reformas moterų įšventinimo klausimas atmetamas
Popiežius Pranciškus trečiadienį pradėjo antrą savo reformų projekto etapą, aktyvistams vis garsiau raginant skirti moterims daugiau atsakingų pareigų.
Pradėdamas naujas konsultacijas dėl Katalikų Bažnyčios ateities, popiežius vadovavo Vyskupų sinodo atidarymo mišioms Šv. Petro aikštėje.
Dėl lengvų gripo simptomų popiežius atšaukė viešus susitikimus
Popiežius Pranciškus dėl „lengvų gripo simptomų“ pirmadienį atšaukė viešus susitikimus, kad pailsėtų prieš vėliau šią savaitę vyksiantį vizitą Europoje, pranešė Vatikanas.
Popiežiaus sprendimas dėl Medžiugorjės
Tikėjimo mokymo dikasterija, gavusi popiežiaus leidimą, paskelbė dekretą dėl Medžiugorjės, kuriuo, nors nepatvirtinamas regėjimų tikrumas, pripažįstama, kad Medžiugorjės Taikos Karalienės parapijoje-šventovėje tikintieji sulaukia gausių dvasinių vaisių ir dėl to toje vietoje leidžiamas viešasis kultas. Dekretas ketvirtadienio rytą buvo pristatytas Vatikano spaudos salėje.
Naujas palaimintasis kun. Mozė Lira Serafínas – gerumo apaštalas
Kun. Mozė Lira Serafínas nuo mažens liudijo džiaugsmą vykdyti Dievo Tėvo valią, kartu buvo didis dvasinis palydėtojas.
Patvirtinta dar viena asmeninio pamaldumo pagrindu susikūrusi šventovė
Tikėjimo mokymo dikasterija davė sutikimą, kad būtų puoselėjamas pamaldumas į Gailestingąją Dievo Motiną Prancūzijos Pelvuazeno (Pellevoisin) vietovėje.
Pelvuazenas – tai nedidelis miestelis centrinėje Prancūzijoje, kur 1876 m. paprasta vietos gyventoja Estelle Faguette kelis kartus regėjusi Švenčiausiąją Mergelę Mariją. Jos liudijimų pagrindu tame miestelyje susiformavo Gailestingumo Motinos kultas ir išaugo jai dedikuota šventovė, kurią lanko piligrimai.
Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia paskelbta valstybės saugomu objektu
Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčios statinių kompleksas paskelbtas valstybės saugomu kultūros paveldo objektu, antradienį pranešė Kultūros ministerija.
Vokietijoje rastas artefaktas pasakoja apie evangelizavimo pradžią
Kai mažyčio Klotztovo kaimelio, esančio Meklenburgo-Pomeranijos žemėje prie Baltijos jūros, besiribojančioje su Lenkija, gyventojas sumanė sutvarkyti savo seną namą, kuriam bent du šimtai metų, jis nenutuokė, kad darbai virs sensacingu archeologiniu atradimu. Nukasęs apie 20 centimetrų žemės prie durų, vyras aptiko granito plokštę su figūra, kurios iškalimo data siekia krašto evangelizavimo ištakas. Joje galbūt vaizduojamas senosios Pomeranijos apaštalas šv. Otonas iš Bambergo.
„Atleisk mums mūsų kaltes, suteik mums savo ramybę“
Tokią temą popiežius Pranciškus parinko būsimai, 2025 m. sausio 1 d. minėsimai Pasaulinei taikos dienai.
Vokietijoje uždaromos bažnyčios
Dėl mažėjančio tikinčiųjų skaičiaus Vokietijoje vis dažniau pasitaiko bažnyčių uždarymo, naudojimo kitiems tikslams ar netgi griovimo atvejų. Ypatinga situacija susiklostė Paderborno arkivyskupijos Hernės mieste, kur per labai trumpą laiką viena po kitos buvo uždarytos trys – Šv. Konrado, Šv. Elžbietos ir Šv. Barboros – bažnyčios.
Popiežiaus laiškas apie literatūros svarbą, skaitymo ugdymą
Popiežius laiške būsimiems kunigams, pastoracijos darbuotojams ir visiems krikščionims pabrėžia romanų ir poezijos skaitymo vertę asmeninės brandos kelyje, nes knygos atveria naujus vidinius horizontus, praturtina, padeda priimti gyvenimo iššūkius ir suprasti kitą.
Literatūros kūriniai – tai tarsi įžvalgos pratybos, – rašo popiežius, pažymėdamas, kad jie ragina dvasininką ir ganytoją, kaip ir visus kitus, leistisį vaisingą dialogą su laikmečio kultūra.
Į seniausios Lietuvos medinės bažnyčios varpinę Zarasų rajone grąžintas varpas
Po šimtmečio pertraukos į Stelmužės bažnyčios varpinę Zarasų rajone grąžintas varpas, jis šeštadienį vidurdienį suskambės pirmą kartą.
Anot savivaldybės pranešimo, varpą Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčiai padovanojo kolekcininkas Ramutis Petniūnas.
Prasideda tarptautinės ministrantų dienos Romoje
Pirmadienį, liepos 29 d., po pietų vykusia spaudos konferencija Romoje prasidėjo XIII Tarptautinės Mišių patarnautojų dienos, kurių pagrindinis renginys – susitikimas su popiežiumi – įvyks antradienio popietę Šv. Petro aikštėje.
Dekretas dėl mistinės patirties pagrindu susiformavusio pamaldumo
Tikėjimo mokymo dikasterija patvirtino Italijos Komo vyskupijoje vieno vietos kataliko mistinės patirties pagrindu susiformavusį pamaldumą Švenčiausiajai Trejybei.
Visuotiniai atlaidai Pasaulinės senelių dienos proga
Apaštališkoji penitenciarija paskelbė dekretą, kuriuo popiežius Pranciškus suteikia galimybę gauti visuotinius atlaidus įprastomis sąlygomis (būti atlikusiam išpažintį, priimti Komuniją ir melstis popiežiaus intencijomis) seneliams, pagyvenusiems žmonėms ir visiems tikintiesiems, kurie Pasaulinės senelių ir pagyvenusių žmonių dienos proga liepos 28 d. dalyvaus pamaldose, vyksiančiose visame pasaulyje.
Popiežius paskelbs penkiolika naujų šventųjų
Popiežius Pranciškus pirmadienio, liepos 1-osios rytą, vadovavo konsistorijai dėl naujų šventųjų skelbimo.
Konsistorijos metu priimtas sprendimas dėl penkiolikos palaimintųjų, įskaitant vienuolikos kankinių, kanonizavimo. Popiežiaus sprendimu, keturiolikos palaimintųjų vardai bus įrašyti į šventųjų sąrašą spalio 20 d. Dėl vieno būsimo šventojo – palaimintojo Karolio Akučio – kanonizavimo datos popiežius nuspręs vėliau.
„Kur baigiasi religija ir prasideda politika?“ – kaip religijų pažinimas padeda suprasti šiandienos pasaulį
Spaudos antraštės mirga nuo pranešimų apie religiniais vadinamus karinius konfliktus. Jau itin plačiai šnekama apie aktyvų Rusijos stačiatikių bažnyčios vaidmenį pateisinant ir net skatinant karą prieš Ukrainą. O Lietuvos Respublikos Seimo salėje vis įsiplieskia diskusijos dėl religinių bendruomenių statuso, persikėlusios ir į Europos žmogaus teisių teismą.
Visi katalikai kviečiami auka prisidėti prie popiežiaus misijos
Sekmadienį, birželio 30-ąją, visose pasaulio vyskupijose yra renkama rinkliava, kuri skiriama popiežiui, vadinamasis „Petro skatikas“, padedantis jam ir jo bendradarbiams vykdyti misiją, atsiliepti į pagalbos prašymus, ypač ten, kur trūksta taikos, kur žemę nusiaubė sausra arba liūtys. Savo auka „padėdami popiežiui padėti“ tikintieji taip pat taip pat išreiškia vienybę su Šventuoju Sostu.
Į Lietuvą atvyksta naujas apaštališkasis nuncijus
Popiežius Pranciškus pirmadienį, birželio 24 d., paskyrė arkivyskupą Georgą Gänsweiną apaštališkuoju nuncijumi Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Paskelbta popiežiaus žinia Pasaulinei vargstančiųjų dienai
Popiežius Pranciškus žinioje aštuntajai Pasaulinei vargstančiųjų dienai, minimai maldai skirtais pasirengimo 2025 metų jubiliejui metais, kviečia skirti didesnį dvasinį dėmesį vargstantiesiems. Jiems reikia Dievo, bet taip pat ir mūsų, kad vargstantiesiems būtume konkretus Dievo artumo ir įsiklausymo ženklas. Žinios tekstą ketvirtadienį, birželio 13 d., paskelbė paties popiežiaus vadovaujama Romos kurijos Evangelizacijos dikasterija.
Vyskupas Darius Trijonis paskirtas Šiaulių vyskupu koadjutoriumi
Šiandien, birželio 6 d., Šventasis Tėvas Pranciškus Šiaulių vyskupu koadjutoriumi paskyrė Vilniaus arkivyskupijos vyskupą augziliarą Darių Trijonį.
Vyskupas Darius Trijonis gimė 1973 m. balandžio 21 d. Telšiuose.
Karolis Akutis bus skelbiamas šventuoju
Su juo, šventaisiais bus skelbiama dar keturiolika palaimintųjų ir kankinių, vyrų ir moterų. Dekretus dėl palaimintųjų užtarimu įvykusių stebuklų ir kitų Dievo tarnų krikščioniškųjų dorybių herojiškumo bei kankinystės ketvirtadienį, gegužės 23 d., paskelbė Šventųjų skelbimo dikasterija, be minėtųjų dekretų pranešusi ir apie kitas popiežiaus patvirtintas kanonizacijas.
Naujos normos dėl antgamtinių reiškinių
Tikėjimo mokymo dikasterija paskelbė naujas normas dėl tariamų arba galimų antgamtinių reiškinių tyrimo, taip pat dėl tikinčiųjų, susiduriančių su tokiais reiškiniais, sielovadinio palydėjimo. Naujos normos įsigalios Sekminių iškilmės dieną, gegužės 19-ąją.
Atlaidai – nepaprastos malonės, kurių galime gauti per Jubiliejų
Jubiliejinės piligrimystės, malda šventovėse ir gailestingumo darbai – tai trys būdai, kuriais tikintieji galės gauti 2025-ųjų Šventųjų metų visuotinius atlaidus sau patiems arba juos skirti mirusiems artimiesiems.
Konstantinopolio stačiatikiams Vyriausybė 10-čiai metų perdavė patalpas Vilniuje
Vyriausybė penktadienį posėdyje Konstantinopolio patriarchato stačiatikiams perdavė patalpas Vilniuje.
Kaip BNS nurodė Kultūros ministerija, religinei bendruomenei dešimčiai metų perduotas Antakalnyje esantis administracinis daugiau kaip 300 kv. metrų pastatas ir pagalbiniai statiniai.
Popiežius klebonams: įtraukite visus bendruomenių narius
Ketvirtadienį Šv. Petro bazilikoje koncelebruotomis Mišiomis baigėsi nuo pirmadienio vykęs tarptautinis sinodinis klebonų susitikimas. Prieš tai, ketvirtadienio rytą, klebonų susitikimo dalyvavus priėmė popiežius Pranciškus. Bažnyčiai Lietuvoje susitikime atstovavo Krekenavos klebonas kun. Gediminas Jankūnas.
2025 m. žengsiantys per Šventąsias duris kviečiami registruotis
Po savaitės, ateinantį ketvirtadienį, gegužės 9 d., per Šeštines, popiežius paskelbs Šventųjų 2025 m. bulę, kurioje pristatys pagrindinius jubiliejinių metų tikslus ir renginius. Kai kuriuos pasirengimo jubiliejui aspektus paminėjo arkivyskupas S. Fisichella balandžio 30 d. susitikime Romoje su spaudos atstovais.
Balandžio 21 d. – 61-oji Pasaulinė maldos už pašaukimus diena. Ta tema – Popiežiaus Pranciškaus žinia „Pašaukti sėti viltį ir kurti taiką“
Brangūs broliai ir seserys!
Pasaulinė maldos už pašaukimus diena kasmet kviečia mus apmąstyti brangią pašaukimo dovaną, kurią Viešpats skiria kiekvienam iš mūsų, savo ištikimai keliaujančiai tautai, kad galėtume dalyvauti jo meilės plane ir įkūnyti Evangelijos grožį pagal skirtingą savo gyvenimo statusą.
Pamaldumo Švč. Širdžiai jubiliejus
„Pamaldumas Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai iš esmės yra ne kas kita, kaip pamaldumas meilei, kurią Dievas mums rodo per Jėzų“, – rašo popiežius Pijus XII enciklikoje „Haurietis Aquas“, skatinančiai praktikuoti šį pamaldumą. Šiais metais vienas iš istorinių šio pamaldumo centrų – Švenčiausiosios Širdies šventovė Burgundijos mieste Paray-le Monial – kviečia kartu minėti 350 metų jubiliejų, kuris jau prasidėjo.
Užvėrus bažnyčios duris krikščionimi būti tampa nepatogu?
Vis dažniau krikščionys dėl savo išpažįstamo tikėjimo susiduria su diskriminacija bei patyčiomis tiek darbo vietose tiek viešoje erdvėje. Šis procesas vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje iki šiol krikščioniškomis laikytų šalių.